Angolos oktatóink online nemzetközi konferencián

Utolsó módosítás: 2021. június 08.

A Jagelló Egyetem online konferenciája

2021. május 28-án és 29-én kétnapos online konferenciát rendezett a krakkói Jagelló Egyetem Angol Intézete "House and Home in Literature and Culture" címmel. A nemzetközi konferencián, ahol az otthon irodalmi, kulturális és művészeti megközelítéseiről hangzottak el angol nyelvű előadások, Anglisztika és Amerikanisztika Intézetünket két oktató képviselte. Dr. Antal Éva a női önképzés és útkeresés lehetőségeit mutatta be Mary Wollstonecraft két 18. századi Mária-regényében, Krakkó Eszter pedig Leslie Marmon Silko kortárs amerikai szerző 1999-es Gardens in the Dunes (Kertek a dűnék között) regényében vizsgálta az otthon(osság) alakzatait. A szervezők válogatást terveznek megjelentetni az elhangzott előadások alapján készült tanulmányokból.