Intenzív nyelvi kurzusok

Utolsó módosítás: 2020. augusztus 31.

Sikeres intenzív nyelvi kurzusok a Nyelvpedagógia Műhely szervezésében

Az EFOP-3.2.14-17 Nyelvtanulással a boldogulásért - tanulók nyelvtudásának fejlesztése az EKE és a köznevelési intézmények együttműködésében elnevezésű pályázat keretén belül augusztus utolsó hetében 5 helyszínen tartottak intenzív nyelvi kurzusokat a projektben részt vevő partneriskolák középiskolai diákjai számára. Az egri, mezőkövesdi, hevesi és tiszafüredi középiskolákban egységes tematikák és a projekt szakmai megvalósítói által írt tananyag és tanári kézikönyv alapján zajlottak a foglalkozások, melyek új szemléletű nyelvoktatást, tanulási stratégiákon alapuló nyelvtanulást biztosítottak.
Az angol nyelvi kurzus célja az emelt szintű érettségire való felkészítés, de szemléletében egy teljesen új típusú képzésen vehettek részt a diákok, ahol a nyelvi készségek fejlesztésén túl a cél a nyelvtanulói kreativitás, kritikai gondolkodás, problémamegoldó és vitakészség fejlesztése, a nyilvánosság előtti magabiztos megszólalás és a tudatos, önálló tanulásra való felkészítés volt.