Konferenciaszereplés

Utolsó módosítás: 2019. november 26.

EKE előadó nemzetközi ruszisztikai és polonisztikai konferencián

A határátlépés alakzatai az orosz és a lengyel irodalomban címmel rendezett a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karának Közép-Európa Intézete nemzetközi – részben orosz nyelvű – konferenciát. A remélhetőleg konferenciasorozattá kinővő esemény apropóját az adta, hogy az intézményben 2019 szeptemberében beindult a Szlavisztika BA keretében az orosz szakirányú képzés. Az Eszterházy Károly Egyetemet dr. Reichmann Angelika, az Anglisztika és Amerikanisztika Intézet főiskolai tanára képviselte „Dosztojevszkij kontra Huxley: A vak Sámson (1936) orosz intertextusairól" című előadásával. Oktatónk egyben a 20. századi orosz dráma tárgyalásának szentelt szekció elnöki tisztét is ellátta.